W co lubią bawić się dziewczynki

Zabawki dla dzieci to nieodłączny element dzieciństwa, dlatego ich dobór nie powinien być przypadkowy. Takie produkty mogą wspomagać rozwój najmłodszych i mieć pozytywny wpływ na zdobywane przez nich umiejętności. Jakie czynniki uwzględnić przy wyborze super popularnych zabawki dla dziewczynek? Oto wybrane propozycje.

Dlaczego dzieci naśladują dorosłych?

Jednym z podstawowych etapów w rozwoju dzieci jest zabawa w naśladowanie. Najpierw są to proste gesty, słowa, mimika twarzy, a później całe spektrum zachowań. Najmłodsi naśladują tych, którzy im imponują, których zachowanie je ciekawi. Dlatego też małe dziewczynki lubią bawić się w to, co robią ich rodzice. Przebierają się w ubrania mamy, po kryjomu zakładają ich buty i udają, że są nimi. Jakie zabawki rozwiną ich kompetencje?

Bawimy się w dom

Jednym z lepszych wyborów zabawek dla dziewczynek są wszelkie akcesoria kuchenne. Obecnie producenci proponują całe zestawy naczyń, włącznie z drobnym sprzętem AGD, typu:

  • kuchenka mikrofalowa
  • mikser
  • czajnik

Te gadżety mogą mieć dodatkowe funkcje wydawania odgłosów czy sygnałów świetlnych. Dzięki takim zabawkom mała dziewczynka poczuje się jak pani domu i z chęcią coś ugotuje w swoich fikcyjnych naczyniach.

Co jeszcze przyda się w zabawie w dom? Wszelkie zabawkowe zestawy sprzątające z miniaturowym mopem, miotełką, a nawet – zbierającym okruszki odkurzaczem. Dlaczego? Bo w ten sposób mała dama będzie mogła towarzyszyć rodzicom w trakcie sprzątania i poczuje się bardzo ważna.

Bawimy się w odgrywanie ról

Wiele małych dzieci ma zdolności aktorskie właśnie w kontekście naśladowania rodziców. Najmłodsi są doskonałymi obserwatorami. Świetnie wyczuwają emocje, mimo iż rodzice starają się czasem je ukryć. Te zdolności powodują, że dziewczynki są małymi mamami dla swoich misiów czy lalek. Lubią naśladować swoje opiekunki, więc wożą pluszowych podopiecznych w wózkach, kładą ich spać do maleńkich łóżeczek, a nawet przebierają, karmią i kołyszą do snu.

By urozmaicić taką zabawę, warto zdecydować się na zakup lalek w kształcie małych dzieci. Dzięki nim malutka mama będzie mogła naśladować swoich rodziców i wczuwać się w ich rolę.